Řekli o nás:
Věra Šimková-Plívová

"Milá Haničko a Miroslave. Blahopřeji k ocenění Knihovna roku. Vzpomínám na setkání v Semilech, na naše tanečky! Šťastné Vánoce a zase někdy na shledanou Vaše V.Š-P - PF 2005"

Po dvouleté odmlce se v Kostomlatech uskutečnila Noc s Andersenem. Poprvé v nové knihovně a téma bylo S Trnkou Jiřím - nápady hýřím se zaměřením na 11. výročí narození J. Trnky. A že těch nápadů bylo víc než dost, dokládá tato fotogalerie.

Knihovničtí senioři se sešli v Praze již po druhé. Program byl náročný, ale zajímavý. Prohlídka pobočky na Jezerce, Národní technické a zemědělské muzeu i muzeum uměleckoprůmyslové. Návštěva pivovaru u Fleků i Galerie Rudolfinum. Však posuďte sami...

V roce 2020 poznamenaném pandemií Covidu hostila setkání venkovských knihoven Místní knihovna Pavla Křížkovského Holasovice. Pohodu tří dnů začínajících v Knihovně Petra Bezruče v Opavě a končících v Městské knihovně v Krnově přiblíží několik fotografií.

Letošním hostitelem celostátního setkání venkovských knihoven byla ve dnech 12. – 14. září 2019 knihovna Boskovice a městys a knihovna Křtiny v Moravském krasu. Kostomlatští knihovníci se již tradičně účastní této akce prodchnuté pohodou a přátelstvím.

V malebném podhůří Jeseníků, se ve dnech 13.-15. září 2018 uskutečnilo již čtrnácté setkání venkovských knihovníků. Hostitelem byla šumperská, rapotínská a vikýřovická knihovna a samozřejmě obec Rapotín. Atmosféru těch tří dní přiblíží několik fotografií.

Vítěz soutěže Knihovna roku 2015, Městská knihovna Hroznětín, pozvala knihovníky z celé republiky na celostátní setkání na Karlovarsko. Ve dnech 14. až 16. září 2017 si účastníci setkání prohlédlí krajskou knihovnu, expozici sklárny Moser a další místa...

Tři dny prodchnuté pohodou a vůní slivovice a povidel si užili účastníci setkání venkovských knihoven na Valašsku. Hostitelkami byly knihovny ve Vsetíně, Horní Lidči a Valašských Kloboukách a také obce Horní Lideč a Študlov.

Co společně zažijeme v podzemí a na kopcích? bylo mottem jedenáctého setkání venkovských knihovníků. Hostitelé v Příbrami a Milíně připravili bohatý program na který i tři dny bylo málo. No posuďte sami z uvedených fotografií...

Tři dny ve společnosti pohodových knihovníků, doprovázené cimbálovou muzikou a mladými tanečníky, oslazené místními specialitami a provoněné vůní vína a burčáku - to bylo jubilejní setkání v jihomoravských Ratíškovicích.

Pohodové tři dny v krásném prostředí Moravského krasu strávili s příjemnými lidmi kostomlatští knihovníci ve dnech 19. až 21. září. 2013. Navštívili Blansko, obec Vavřinec-Veselici, Sloup, Sloupsko-Šošůvskou jeskyni a knihovny v regionu

Téměř na dohled od loňských Pavlovic u Přerova se koncem září 2011 sešla téměř padesátka účastníků semináře Co venkovské knihovny umějí a mohou. Pohodu proteplenou přátelstvím a provoněnou krajovými nápoji snad přiblíží několik obrázků.

Při hrách, soutěžích, skotačení a jiných aktivitách ubíhá čas neskutečně rychle. Potvrzeno mnohokrát a zejména pak při Noci s Andersenem. Ta letošní byla v kostomlatské knihovně již osmá. Pár obrázků ji spolehlivě připomene.

Knihovnická setkání jsou vždy prodchnuta přátelskou atmosférou a pohodou a nejinak tomu bylo i na šestém setkání venkovských knihoven v Pavlovicích u Přerova v září 2010. Vraťme se několika obrázky ke třem dnům stráveným mezi přáteli na moravském Záhoří.

Již po sedmé zněl hlahol dětských hlasů v nočních hodinách na přelomu března a dubna v jinak poklidných prostorách kostomlatské knihovny. Pár fotografií snad přiblíží pracovní a zábavnou atmosféru, kterou byly prodchnuty ty dva dny

V pořadí již páté setkání venkovských knihoven proběhlo ve dnech 17. až 19. září 2009 v malebném prostředí Vysočiny. Více než padesátka účastníků si užívala pohostinosti knihoven ve Velkém Meziříčí a Borech. Obrázky snad napoví, jaká pohoda vládla.

Máchův kraj - romantická krajina kolem Doks s dominantou hradu Bezdězu. Sem mířily básníkovy výpravy a tady také hledali jeho ispirační zdroje žáci 2. stupně kostomlatské školy, kteří se sem vypravili 17. června 2009. Náročný den Vám přiblíží několik foto

Básníka Karla Hynka Máchu zavedly kroky do našeho kraje několikrát. Po místech, kde trávil závěr svého života se vydali žáci 1. stupně Základní školy v Kostomlatech p/Mil. Několik snímků Vám přiblíží zážitky nabité dopoledne 10. června 2009.

Nejkratší noc v roce není letní slunovrat, ale ta andersenovská. Ta v kostomlatské knihovně byla letos laděna do "loupežnicka". A že bylo práce i zábavy víc než dost si můžete prohlédnout v andersenovské fotogalerii.

Posezení v knihovně s těmi nejmenšími patří k těm nejvděčnějším činnostem knihovníků. Děti z kostomlatské mateřinky jsou pravidelnými návštěvníky, ale tentokrát k nám zavítaly i děti z Mateřské školy z nedalekých Hostomic. Tady je několik fotek z obou

Ještě za tmy 15. října vyjížděli žáci 1. stupně kostomlatské Základní školy na zájezd do Výletního areálu Pěnčín u Jablonce. Co všechno viděli a zažili, Vám přiblíží alespoň pár obrázků.

Když mluví zbraně, mlčí múzy. Část tohoto úsloví převzala do názvu kniha, jenž byla průvodcem výpravy žáků 2.stupně kostomlatské školy bojištěm bitvy, která probíhala na úpatí Krušných hor v létě roku 1813. Pojďte s námi ve stopách výpravy.

Nevěřili by jste, co vše se dá stihnout za necelé tři dny. Prezentace, výtvarné dílny, vycházky, divadlo a hlavně spousta pohody byly náplní pobytu v Pardubicích a Býšti. Nahlédněte, jak to vše probíhalo...

Po tři červnové dny hostil Vsetín účastníky setkání knihovníků (spíše knihovnic) seniorů. Příjemné prostředí a příslovečnou pohostinost Vám chceme alespoň přiblížit několika fotografiemi.

Již podeváté se stala kostomlatská knihovna místem setkání učitelů, kteří v této obci začínali v padesátých letech svou pedagogickou dráhu. Připomeňme si několika snímky chvíle pohody, kterých si učitelé i bývalí žáci užívali.

Ani nevlídné počasí neodradilo účastníky poznávací výpravy - žáky 2. stupně kostomlatské školy, od získání informací z úst povolaných - od kostomlatského hajného, pana Petra Bláhy. Projděte se snámi přírodou a historií obce...

Pražský knižní veletrh Svět knihy je vítanou příležitostí k setkávání knihovníků s nakladateli a autory. Kostomlatští knihovníci si letos odvezli řadu pěkných knih s upřímným věnováním. Několika fotografiemi si připomeňme veletržní ruch...

I když se za okny předvádělo aprílové počasí, bylo v Městské knihovně v Košťanech příjemně a útulno. Knihovníci z teplického regionu si měli o čem povídat a vyhrazený čas rychle uplynul. Podívejte se jestli ta pohoda bude cítit i z fotografií...

*Čert a Káča skáčou s káčou*, motto letošní Noci s Andersenem v kostomlatské knihovně předurčovalo zaměření veškerého konání nocležníků. Co, že to všechno dělali, Vám přiblíží několik fotografií...

Uličnice Jana a Klaun Štístko přijeli mezi kostomlatské děti a školní družina se rázem změnila ve velké jeviště, na kterém se všichni posluchači postupně stali herci a soutěžícími - no však se podívejte, jaká to posledního listopadu 2007 byla pohoda...

14.listopadu 2007 - Další výprava za historickými a literárními zajímavostmi kraje směřovala na Ústecko do Stadic, Trmic, Předlic a při návratu do Sobědruh. Účastníci - žáci 1. stupně kostomlatské školy objevovali dosud netušená místa a zajímavé informace

Ve středu 24.října 2007 se sešlo na kostomlatském, fotbalovém hřišti pár nadšenců, aby se se svými draky proběhli po rozmáčeném trávníku. Tady si prohlédněte pár obrázků dokumentujících jejich snahu.

18.října 2007 - Městská knihovna v Lounech zajistila pro žáky 2.stupně kostomlatské školy poznávací výpravu historií a literárními tradicemi louského regionu. Účastníci se dozvěděli mnoho zajímavého o Lounech, Slavětíně a Peruci. Zhlédněte několik obrázků

V roce 1937 byla v Kostomlatech p/Mil. postavena nová budova české školy. Na den 6.října 2007 připravila škola a obec oslavy, které se staly příležitostí pro setkání bývalých kolegů-pedagogů a mnoha generací žáků. Pohodu toho dne vám přiblíží pár snímků.

Ani sebelepší fotografie nevystihne pohodu tří dnů, které knihovníci (ce) z celé republiky strávili (ly) v péči kolegyň z Vysočiny, při třetím setkání. Přesto nabízíme několik obrázků pro připomenutí těch příjemných chvil. Lze poslat i v plném rozlišení.

Spolupráce mezi Městskou knihovnou Louny a Místní lidovou knihovnou Kostomlaty pod Milešovkou, navázaná v loňském roce, pokračuje dnešní návštěvou knihovníků, či spíše knihovnic z knihoven lounského regionu v Kostomlatech a Duchcově.

Tři dny v knihovnickém ráji - tak by se dalo nazvat setkání knihovníků seniorů v Pelhřimově a Jarošově nad Nežárkou. Pohodu těchto dnů Vám přiblížíme prostřednictvím fotografií, které však reálné zážitky nenahradí. Jihočeský SKIPe - díky!

Při vyhledávání vhodných scenérií pro svůj nový pohádkový film zavítal režisér Zdeněk Troška se svými spolupracovníky do okolí obce Kostomlaty pod Milešovkou. Z návštěvy v prvním červencovém dni Vám nabízíme několik fotografií.

Ve dnech 20. až 22. června 2007 se v regionálním centru Olomouckého kraje konala konference KNIHOVNY.CZ - od internetu ke čtenářství, spojená se 6. valnou hromadou SKIPu. Z těchto jednání a z doprovodného programu nabízíme několik fotografií.

Čtvrtého ročníku výtvarné soutěže pro děti a mládež z celé České republiky s názvem Děti nemocným a seniorům se zůčastnily i děti z kostomlatské "mateřinky" a 1. stupně ZŠ. Oceněné práce a jejich tvůrce můžete vidět v obrazové galerii.

Poslední květnový den se severočeští knihovníci vypravili do Městské knihovny v Chemnitz. Z knihovny i z muzea hraček v obci Seiffen nabízíme několik obrázků.

Erich Kästner, Karel May, bratři Grimové...tyto a další německé spisovatele představili žáci kostomlatské školy při literárním dopoledni 14.5.2007 v kostomlatské knihovně.

Několik snímků z návštěvy kostomlatských knihovníků na mezinárodním knižním veletrhu v Praze 5. května 2007.

Do kostomlatské knihovny zavítala milá návštěva - děti z Mateřské školky z Ledvic se svými učitelkami. Co všechno zažily a poznaly, vám poví následující obrázky...

V sobotu 21. dubna 2007 se sešli knihovníci teplického regionu v Místní lidové knihovně v obci Bžany. Zde je několik snímků z pohodového posezení v péči paní starostky M. Knotkové a knihovnice I. Horčicové.

KDE, že to v těch Kostomlatech je?

Fotografie zaměřené na knihovnu, její vybavení, okolí a samozřejmě - knihovníky!

Jubileum režisérky Plívové-Šimkové

29. května 2024
Přejeme paní režisérce zdraví a pohodu a vzpomínáme na společné chvíle.

Setkání seniorů v Kutné Hoře

24. srpna 2023
ZLATA HOUŠKOVÁ zlata.houskova@gmail.com Když se sejdou přátelé, kteří se delší dobu neviděli, bývá...

Setkání seniorů v Plzni

25. srpna 2022
Celostátní setkání knihovnických seniorů v Plzni Autor: • HENDRYCHOVÁ, Hana Číslo: • 2022,...

Jubileum nejstarší čtenářky

9. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | V hasičské klubovně v Kostomlatech pod Milešovkou se v sobotu 6. srpna sešli...