Řekli o nás:
Zdeněk Svěrák

"Čtenářům z Kostomlat - Autogramiáda knihy Tatínku ta se ti povedla - Svět knihy Praha - 7.5.2005"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Mezi knižními kuriozitami, které děti v kostomlatské knihovně vyhledávaly na výstavku ke Světovému dni knihy byla také ta, která se rozvinutá do knihovny nevejde - Dějiny (udatného) českého národa, autorky Lucie Seifertové. A protože knihovna získala od Ministerstva kultury dotaci na projekt "S knihou cestami historie" bylo jen otázkou autorčiných časových možností, kdy si přijede s kostomlatskými školáky popovídat. A do školní družiny, kde čekali žáčci 1. stupně ZŠ dorazila 18. prosince 2009 opravdu pořádná výprava - Lucie Seifertová se svým manželem (a vydavatelem) a malým Toníkem, kterého v jeho objevitelských výpravách usměrňovala babička. A pak už se děti nestačily divit nejen poutavému vyprávění o naší historii, ale i o náročné práci při vytváření prostorových leporel. Mezi dětmi kolovala nejen hotová leporela, která si mohly i zakoupit, ale i nákresy a polotovary stránek. Autogramiádu ukončilo až nemilosrdné zazvonění. V knihovně pak čekalo na paní Lucii ještě podepisování dalších výtisků. Jeden celý komplet zakoupila knihovna na dlouhodobou zápůjčku pro výuku na škole i jako připomínku příjemné a objevné besedy.

Besedu zahájil písničkou manžel paní Lucie - Petr Prchal "Pancho". Touto písničkou bude uváděn televizní seriál, natočený podle knihy Příběhy českého národa.


Tato kniha získala cenu Magnesia Litera za knihu roku 2003 pro děti a mládež, Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro děti (za rok 2003) a Zlatů pečeť za polygrafické zpracování. Kniha vyšla také v anglickém překladu.


Devět metrů poutavého povídání a obrázků z naší mnohdy pohnuté historie.


Z tohohle slepence že může vzniknout taková pěkná knížka?


Lucie Seifertová se v klubku dětí chvílemi ztrácela.


A tyto nám prosím také podepište, ty budou sloužit jako učebnice.


Ani v knihovně nebylo moc času na odpočívání.
Besedy pro 2.stupeň ZŠ

30. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Poslední den před pololetkami se do nové knihovny přišli postupně podívat i...

Odešla knihovnická osobnost

17. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Vážení přátelé, dnes jsme se rozloučili s paní Jaroslavou Biolkovou,, ...

Natáčení ČT v knihovně

13. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Pondělní dopoledne 13. ledna bylo plné očekávání. Měla přijet Česká televize...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...NsA 2008-do kroniky-Spojení...
NsA 2008-do kroniky-Spojení...
Půvabné knihovnické pracoviště
Půvabné knihovnické pracoviště