Řekli o nás:
Věra Šimková-Plívová

"Milá Haničko a Miroslave. Blahopřeji k ocenění Knihovna roku. Vzpomínám na setkání v Semilech, na naše tanečky! Šťastné Vánoce a zase někdy na shledanou Vaše V.Š-P - PF 2005"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Mezi knižními kuriozitami, které děti v kostomlatské knihovně vyhledávaly na výstavku ke Světovému dni knihy byla také ta, která se rozvinutá do knihovny nevejde - Dějiny (udatného) českého národa, autorky Lucie Seifertové. A protože knihovna získala od Ministerstva kultury dotaci na projekt "S knihou cestami historie" bylo jen otázkou autorčiných časových možností, kdy si přijede s kostomlatskými školáky popovídat. A do školní družiny, kde čekali žáčci 1. stupně ZŠ dorazila 18. prosince 2009 opravdu pořádná výprava - Lucie Seifertová se svým manželem (a vydavatelem) a malým Toníkem, kterého v jeho objevitelských výpravách usměrňovala babička. A pak už se děti nestačily divit nejen poutavému vyprávění o naší historii, ale i o náročné práci při vytváření prostorových leporel. Mezi dětmi kolovala nejen hotová leporela, která si mohly i zakoupit, ale i nákresy a polotovary stránek. Autogramiádu ukončilo až nemilosrdné zazvonění. V knihovně pak čekalo na paní Lucii ještě podepisování dalších výtisků. Jeden celý komplet zakoupila knihovna na dlouhodobou zápůjčku pro výuku na škole i jako připomínku příjemné a objevné besedy.

Besedu zahájil písničkou manžel paní Lucie - Petr Prchal "Pancho". Touto písničkou bude uváděn televizní seriál, natočený podle knihy Příběhy českého národa.


Tato kniha získala cenu Magnesia Litera za knihu roku 2003 pro děti a mládež, Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro děti (za rok 2003) a Zlatů pečeť za polygrafické zpracování. Kniha vyšla také v anglickém překladu.


Devět metrů poutavého povídání a obrázků z naší mnohdy pohnuté historie.


Z tohohle slepence že může vzniknout taková pěkná knížka?


Lucie Seifertová se v klubku dětí chvílemi ztrácela.


A tyto nám prosím také podepište, ty budou sloužit jako učebnice.


Ani v knihovně nebylo moc času na odpočívání.
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Ani Jihočešky se nedaly zahanbit
Ani Jihočešky se nedaly zahanbit
Perucká pradlenka nás skrápí deštěm
Perucká pradlenka nás skrápí deštěm