Řekli o nás:
Libečkovi, Jihlava

"Jsme moc rádi, že právě Kostomlaty dostaly letos takové ocenění. Moc jsme o nich četli a to co dělají pro děti je prostě úžasné. Jen tak dál - z denního tisku 11.10.2004"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Pozvat historika a autora historických románů PhDr. Vlastimila Vondrušku, CSc. mezi kostomlatské čtenáře, napadlo knihovníky již při poutavé besedě v Regionální knihovně v Teplicích. Dohodnutý termín 17. prosince 2008 byl zároveň i příležitostí pro předsváteční posezení při punči a vánočních dobrotách. A pak již pan Vondruška vyprávěl o nelehkém životě našich předků, ale také o jejich zábavách a tradicích. Posluchači si poopravili náhled na mnohé zvyky a obyčeje včetně těch vánočních. Knihovníci pozvali k návštěvě zdejšího kraje nejen svého hosta, ale i některou z jeho románových postav, neboť i těmito místy procházela historie. Jen neradi pouštěli besedníci vypravěče do nevlídného mlhavého podvečera. Tato zajímavá akce byla dotačně podpořena programem Ministerstvem kultury Knihovna 21. století v rámci projektu "S knihou cestani historie".

Tak Vás tady vítám a neostýchejte se nebo to bude dojídat knihovník.


Jestlipak víte z jakých peněz se financovala výzdoba Sixtínské kaple?


No a o vánočním kaprovi se říká, že je to tradiční jídlo. Ale kdepak!


Tak vypraví se pan Oldřich z Chlumu v příští knize do teplických lázní? Zatím ať si čtenáři počtou v těch autorem podepsaných.
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Tak, z kterého pramene to pijeme?
Tak, z kterého pramene to pijeme?
Ospalí, ale spokojení
Ospalí, ale spokojení