Řekli o nás:
Daniela Wimmerová

"Moc děkujeme za pozvání do Kostomlat a za vlídné přijetí, vzornou péči a mnoho inspirace do další knihovnické práce - Co venkovské knihovny umějí a mohou - setkání v Kostomlatech - 22. až 24.6.2006"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Prosinec bude v kostomlatské knihovně již tradičně vyplněn pohodou i prací. Nejdříve se knihovníci vypraví 3. prosince s prvňáčky a dětmi z "mateřinky" na výstavu betlémů a modelů ze stavebnice Merkur do teplického zámku. V podvečer 12. prosince bude při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu na parku přístupná i výstavka betlémů v knihovně. Paní knihovnice je shromažďuje již léta a nejnovější je Teplický betlém, zakoupený při vernisáži teplické výstavy. Region zastupuje ještě Ústecký betlém se známými severočeskými dominantami.
     V podvečer 17. prosince přijede do knihovny na besedu historik a autor historických románů PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. Jeho románové postavy podávají čtenářům poutavý obraz dávných časů. Následující den se s žáky 1. stupně ZŠ setká autorka nejdelší knihy - Lucie Seifertová. Komiksová forma podání našich dějin je dětem bližší než nezáživný dějepis. Obě tyto besedy jsou dotačně podpořeny MK ČR v rámci projektu "S knihou cestami historie".
     No a úterky před Štědrým dnem a Silvestrem budou ve znamení tradičního půj(n)čování - pohodového posezení, rozjímání a bilancování. Ovšem jestli knihovníci stačí napéci vánoční cukroví. Ale co, křížaly jsou už nasušené a punč nakoupený. Návštěvníkům bude představen i kalendář, který knihovníci sestavili z kreseb věnovaných dětmi.
     Zatím co všichni ladí na silvestrovské oslavy, knihovníci v závěru roku pilně pracují - čeká je vyúčtování a vyhodnocení dotací a sponzorských darů, sestavení žádostí na další rok, závěrečná zpráva, novoročenky- no zkrátka nenudí se, ale spokojenost návštěvníků a čtenářů je nejlepší odměnou.

     Knihovnice s vnučkou při přípravě výstavky betlémů. Srdečně Vás do kostomlatské knihovny zvou k jejímu zhlédnutí a to až do Tří králů. A kdo do té doby vystavené betlémy nejpřesněji spočítá, tak si jeden odnese domů.


Lidový orlickoústecký betlém - jeden z posledních přírůstků do knihovnické sbírky - však se přijďte podívat.
Besedy pro 2.stupeň ZŠ

30. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Poslední den před pololetkami se do nové knihovny přišli postupně podívat i...

Odešla knihovnická osobnost

17. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Vážení přátelé, dnes jsme se rozloučili s paní Jaroslavou Biolkovou,, ...

Natáčení ČT v knihovně

13. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Pondělní dopoledne 13. ledna bylo plné očekávání. Měla přijet Česká televize...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...Loupežnické jmenovky - tak je to jasné!
Loupežnické jmenovky - tak je to jasné!
Vítězové-tedy vítězky v mladší kategorii
Vítězové-tedy vítězky v mladší kategorii