Řekli o nás:
Kantoři - senioři

"Díky za krásné chvíle spojené se vzpomínkami na první kroky v našem "učitelování". Rádi vzpomínáme. Mimořádné díky patří manželům Bláhovým za jejich obětavost a péči při zajišťování našich už tradičních setkáváních - 24.5.2003"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Za poznáním sklářských tradic našeho kraje se 15. října 2008 vypravili žáci 1. stupně kostomlatské školy. Vodítkem jim byla pozvánka do Výletního areálu v obci Pěnčín na Jablonecku. Kromě celého postupu výroby skleněných korálků od mačkání ze skleněných tyčí až po závěrečné leštění se seznámili i s provozem kozí farmy a chovem dalších hospodářských zvířat. Zhlédli i exponáty malého zemědělského muzea a ochutnali produkty kozí farmy. A pak již zasedli ke stolům v korálkové dílně a vyráběli náhrdelníky nebo náramky a z připravených korálků tvořili zajímavé mozaiky. V prodejně pak utratili kapesné za širokou nabídku skleněných výrobků. Krátkou procházku navštívenými místy nabízí fotogalerie.

     Poutavý, poznávací zájezd se mohl uskutečnit díky nadačnímu příspěvku, který byl na realizaci projektu "Knihovna - kulturní a společenské centrum obce“ poskytnut Nadací ČEZ. Jménem spokojených výletníků a čtenářů Místní lidové knihovny děkujeme!
Jubileum režisérky Plívové-Šimkové

29. května 2024
Přejeme paní režisérce zdraví a pohodu a vzpomínáme na společné chvíle.

Setkání seniorů v Kutné Hoře

24. srpna 2023
ZLATA HOUŠKOVÁ zlata.houskova@gmail.com Když se sejdou přátelé, kteří se delší dobu neviděli, bývá...

Setkání seniorů v Plzni

25. srpna 2022
Celostátní setkání knihovnických seniorů v Plzni Autor: • HENDRYCHOVÁ, Hana Číslo: • 2022,...

Jubileum nejstarší čtenářky

9. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | V hasičské klubovně v Kostomlatech pod Milešovkou se v sobotu 6. srpna sešli...Dětský soubor z Ratíškovic
Dětský soubor z Ratíškovic
Přivítání paní knihovnicí v KKC
Přivítání paní knihovnicí v KKC