Řekli o nás:
Jaroslav Kubera

"Poznal jsem, že naštěstí obětaví lidé ještě nevymřeli. Jen si jich dostatečně nevážíme. S přáním všeho dobrého J.Kubera - návštěvou v MLK - 17.10.2006"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Protože Světový den knihy stráví kostomlatští knihovníci v Městské knihovně v Praze na Knihovnické dílně, bylo třeba přípravy akcí směrovaných k tomuto dni učiniti v předstihu. A tak se domluvili s dětmi ze školní družiny a před úterním půjčováním 15. dubna 2008 se knihovna změnila v rušné pracoviště. Pomocníky, kteří se nejdříve pochlubili vlastnoručně vyrobeným papírovým divadélkem, čekaly dva úkoly - vyhledat knihy podepsané jejich autory a ilustrátory a zjistit v knižním fondu kostomlatská nej... Protože těch autorizovaných knih má knihovna téměř 180 (vč. Wilbura Smitha nebo Jackie Collinsové) začali tím zdánlivě jednodušším úkolem. V regálech hledali tu největší, nejmenší, nejtěžší, nejstarší knihu - prostě kuriozity. Hledalo se, porovnávalo, měřilo i vážilo a listovalo , která kniha má nejvíce stránek. A když se paní knihovnice zeptala jestli našli i nejdelší knihu, tak nechápavě kroutili hlavami, dokud nespatřili rozkládací knihu o české historii od Lucie Seifertové. Už se trousili první čtenáři do knihovny když pomocníci instalovali "nálezy " na výstavku. Na ty podepsané výtisky už nedošlo, tak to ještě čeká na paní knihovnici. Tak ještě domluvit další schůzku v knihovně nebo v přírodě a nashledanou...

Tahle bude opravdu nejmenší...


Věřili by jste, že váží skoro půl páta kila?...


Děvět metrů? No to se nám sem celá nevejde!


Takže zleva - Barča má elektronickou, zkoušecí knížku, Milan nejmenší, Ivuška v té bedýnce nemá archivní víno, ale krásnou knížku o šelmách-Divoká srdce i s cédéčkem, Lenka nám plakátkem připomíná Světový den knihy a Adélka drží tu devítimetrovou, naštěstí složenou knížku. Za nimi vykukuje Roman s knížkou, v které napočítal 1368 stránek a za ním paní učitelka opatrně drží knížku, která přečkala několik generací-tak vypadala Bílina v roce 1891. Paní knihovnice drží Krakonošův herbář, který se čte přiloženou lupou a pak už dva siláci - Dan vzpírá Kroniku lidstva o váze 4,4,kg a Marcelka drží tu největší knížku, příznačně nazvanou Monumenty.


Tak to je náš kabinet kuriozit - připravený pro návštěvníky knihovny
Setkání seniorů v Plzni

25. srpna 2022
Celostátní setkání knihovnických seniorů v Plzni Autor: • HENDRYCHOVÁ, Hana Číslo: • 2022,...

Jubileum nejstarší čtenářky

9. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | V hasičské klubovně v Kostomlatech pod Milešovkou se v sobotu 6. srpna sešli...

Vzpomínka na paní knihovnici

1. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | Prvního srpna uplyne 100 let od narození paní Jarmily Mengrové - knihovnice a také...

Návštěva z Litvínova

20. července 2022
Píše Bláha Miroslav | V nejparnějším letošním dni, 20. 7. 2022 se do Kostomlat vypravila skupina sokolek...U pokladny v Muzeu kočárů v Čechách p/K.
U pokladny v Muzeu kočárů v Čechách p/K.
V Buchlovicích
V Buchlovicích