Řekli o nás:
Libečkovi, Jihlava

"Jsme moc rádi, že právě Kostomlaty dostaly letos takové ocenění. Moc jsme o nich četli a to co dělají pro děti je prostě úžasné. Jen tak dál - z denního tisku 11.10.2004"
|
Píše Bláha Miroslav |

Citujeme ze stránek SKIPu:
Do knihovny na internet, po internetu do knihovny
     Knihovny jsou tradičním a velmi významným protagonistou Března – měsíce internetu. V roce 2007 připravily 384 knihovny v průběhu března pro veřejnost pestrou paletu akcí a programů, kterých se zúčastnilo kolem 100 tisíc návštěvníků.
     I v březnu 2008 nabídnou knihovny zájemcům široké spektrum aktivit s cílem propagovat nejen internet jako takový, ale vhodným a mnohdy mimořádným způsobem spojit tradiční svět knihovny s živým a stále se měnícím prostředím internetu. Přehled těchto aktivit bude tradičně na stránkách, které připravuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků.
     Na závěr Března – měsíce internetu pak chystá Klub dětských knihoven SKIP Noc s Andersenem. Přehled míst, kde kouzelná noc zaměřená na podporu dětského čtenářství 28.3.2008 proběhne, je na webu Knihovny B. B. Buchlovana v Uherském Hradišti, hlavního organizátora.
     Velmi příznivý ohlas na veřejnosti i v médiích mělo motto minulého ročníku, proto se organizátoři rozhodli neměnit je a tudíž jedenáctý ročník Března - měsíce internetu bude mít stejné motto: "Internet - výhoda pro znevýhodněné".
     Jeho cílem je upozornit na význam, který má nebo může mít internet pro znevýhodněné skupiny obyvatel, jako jsou zejména lidé se zdravotním postižením, senioři, matky na mateřské dovolené, nezaměstnaní.
     Knihovny vloni v duchu motta Internet - výhoda pro znevýhodněné připravily 159 akcí pro seniory, 141 pro matky s dětmi, 57 pro zdravotně postižené a 61 pro nezaměstnané. Věříme, že i letos dokáží vhodným způsobem oslovit tyto znevýhodněné skupiny, ale třeba i Romy či národnostní menšiny, se kterými některé rovněž pracují.

A co se na letošní březen chystá v kostomlatské knihovně?


     
Knihovna roku 2021

14. října 2021
Píše Bláha Miroslav | Dne 14. října 2021 proběhlo v Zrcadlové kapli pražského Klementina vyhlášení...

Drakiáda 2021

6. října 2021
Píše Bláha Miroslav | Předpověď počasí byla sice nejistá, ale i tak se na kostomlatském hřišti sešlo...

Beseda o knihách pro mateřinku

5. října 2021
Píše Bláha Miroslav | Jednou z akcí Týdne knihoven byla i realizace projektového dne s tématem "Příroda...

Senior roku 2021

3. října 2021
Píše Bláha Miroslav | Dne 3. října proběhlo v kulturním centru Pražská křižovatka, ocenění...Zbylo místo i čas na tanečky
Zbylo místo i čas na tanečky
Složení stáda bylo bohaté
Složení stáda bylo bohaté