Řekli o nás:
Věra Šimková-Plívová

"...často na vás vzpomínám, na všechna posezení, na besedu, na knihovnu, na mňam mňam svíčkovou ve vašem miniaturním bytě, plném zvonečků...Srdečně zdravím V.Š-P - prosinec 2002"
|
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní knihovna" se stala Knihovna Halenkov ze Zlínského kraje. Zvláštní ocenění získaly Obecní knihovna Jaroměřice z Pardubického kraje a Místní lidová knihovna Kostomlaty pod Milešovkou z Ústeckého kraje.
Hlavní cenu v kategorii "informační počin" získala Městská knihovna v Praze za projekt CENTRAL jako rychlou centrální katalogizační službu, šetřící knihovnicím a knihovníkům čas, který mohou věnovat více svým čtenářům a čtenářkám. Zvláštní ocenění v této kategorii obdržela Městská knihovna Polička za projekt Centrum technického vzdělávání _Půda - moderní učebny pro zájmové vzdělávání v oblasti výuky digitálních technologií a jazyků s dobrou dostupností pro všechny.
Ocenění "Městská knihovna roku 2020", které uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Svaz měst a obcí ČR, získala Masarykova veřejná knihovna Vsetín ze Zlínského kraje. Druhé místo získala Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk z Olomouckého kraje a třetí místo Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně z Královéhradeckého kraje.

Slavnostní ceremoniál spojený s předáním cen Knihovna roku 2020 byl přesunut na rok 2021 z důvodu aktuální epidemiologické situace.

Všem oceněným gratulujeme

Mgr. Roman Giebisch, Ph.D.
Předseda SKIP
Národní knihovna ČR
Klementinum 190
110 00 Praha 1

Nominovaným knihovnám připravila kostomlatská knihovna tradiční pamětní list.

Uznání knihovnám vyjádřil ministr kultury svým osobním dopisem.
Program Zákon vs.4.0

1. března 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Plno do posledního místa
Plno do posledního místa
Prezentace Vesnice roku 2009 - Tučína
Prezentace Vesnice roku 2009 - Tučína