Řekli o nás:
Jana Rychterová

"Děkujeme za vlídné přijetí i zacházení a milerádi se těšíme na příští setkání Vaše J. Rychterová a V. Pecháček - vánoční posezení v MLK - 15.12.2006"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Vzpomínka na Miloslava Stingla.
Smutná zpráva o úmrtí pana Miloslava Stingla, výborného a vtipného člověka nás velmi zarmoutila, i když jsme již kvůli útlumu kontaktů delší dobu tušili, že se děje něco nepříjemného.
S panem Stinglem nás seznámila v roce 2010 tehdejší ředitelka bílinské knihovny paní Šímová při jeho návštěvě v rodné Bílině s udělením čestného občanství. Při následující besedě se dohodla i návštěva v kostomlatské knihovně a výprava po místech jeho dětských výletů v Českém středohoří. Náš syn - revírník Lesů ČR, připravil trasu zajímavými místy se zakončením na louce u černčické hájovny naproti Milešovce. Ještě si pamatujeme, jak při kávě z termosky a domácí buchtě prohlásil "tolik zemí jsem navštívil, ale tady je stejně nejkrásněji". Místo u stolu při večeři v kocourovské hospůdce s výhledem do půvabného údolí potoka Modly lemovaného hradními zříceninami si u paní vedoucí zamluvil i na příští návštěvy.
A ta další se uskutečnila v roce 2012, kdy byl v kocourovském penzionu ubytován u příležitosti besedy v Kostomlatech. I když mu tehdy zdraví nesloužilo, předstoupil před plný sál a vydržel půldruhé hodiny vyprávět o svých zážitcích. Nadšené obecenstvo se nahrnulo i na následující autogramiádu. Pamětní list s mnohými jeho knihami, který manželka vyrobila, používal pak ve zmenšeném provedení v dalších letech jako podpisový list při autogramiádách. Zprostředkoval nám dokonce i věnování pro kostomlatské čtenáře od svého přítele Ericha Dänikena.
Každý rok jsme se těšili na setkání na knižním veletrhu Svět knihy v Praze, naposledy v roce 2017 při křtu jeho životopisné knihy, která je úctyhodným vydavatelským počinem, zhodnocujícím bohatý život pana Stingla. Tato kniha spolu s patnáctkou dalších, panem Stinglem podepsaných, bude čtenářům a příznivcům kostomlatské knihovny připomínat tohoto vzácného člověka.
Ani se nechce věřit, že už se před Vánocemi neozve telefon "Haničko, koho si vážím, tomu nepíšu, ale zavolám".
Návštěva komise ceny KR 2020

25. srpna 2020
Píše Bláha Miroslav | Kostomlatská knihovna byla nominována do hodnocení celostátního kola státní ceny...

Knihovník ÚK - komise

11. srpna 2020
Píše Bláha Miroslav | Od roku 2014 pořádá Ústecký kraj soutěž o titul knihovník Ústeckého kraje....

Narozeniny nejstarší čtenářky

9. srpna 2020
Píše Bláha Miroslav | Významné životní jubileum oslavila věrná čtenářka naší knihovny. Knihovně...

Setkání knihovníků na Moldavě

27. června 2020
Píše Bláha Miroslav | Od roku 2005 se scházejí knihovníci teplického regionu v některé z knihoven. Letos...Kolik by jste hádali Kašpárkovi let?
Kolik by jste hádali Kašpárkovi let?
I malá Viktorka se pustila do stříhání
I malá Viktorka se pustila do stříhání