Řekli o nás:
Markéta Zinnerová

"...Znám řadu nádherných knihovníků, například Hanu a Miroslava Bláhovy...Takové lidi mám ráda a ráda jdu s nimi se vším všudy...Top Víkend magazín 10/2003"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Vzpomínka na Miloslava Stingla.
Smutná zpráva o úmrtí pana Miloslava Stingla, výborného a vtipného člověka nás velmi zarmoutila, i když jsme již kvůli útlumu kontaktů delší dobu tušili, že se děje něco nepříjemného.
S panem Stinglem nás seznámila v roce 2010 tehdejší ředitelka bílinské knihovny paní Šímová při jeho návštěvě v rodné Bílině s udělením čestného občanství. Při následující besedě se dohodla i návštěva v kostomlatské knihovně a výprava po místech jeho dětských výletů v Českém středohoří. Náš syn - revírník Lesů ČR, připravil trasu zajímavými místy se zakončením na louce u černčické hájovny naproti Milešovce. Ještě si pamatujeme, jak při kávě z termosky a domácí buchtě prohlásil "tolik zemí jsem navštívil, ale tady je stejně nejkrásněji". Místo u stolu při večeři v kocourovské hospůdce s výhledem do půvabného údolí potoka Modly lemovaného hradními zříceninami si u paní vedoucí zamluvil i na příští návštěvy.
A ta další se uskutečnila v roce 2012, kdy byl v kocourovském penzionu ubytován u příležitosti besedy v Kostomlatech. I když mu tehdy zdraví nesloužilo, předstoupil před plný sál a vydržel půldruhé hodiny vyprávět o svých zážitcích. Nadšené obecenstvo se nahrnulo i na následující autogramiádu. Pamětní list s mnohými jeho knihami, který manželka vyrobila, používal pak ve zmenšeném provedení v dalších letech jako podpisový list při autogramiádách. Zprostředkoval nám dokonce i věnování pro kostomlatské čtenáře od svého přítele Ericha Dänikena.
Každý rok jsme se těšili na setkání na knižním veletrhu Svět knihy v Praze, naposledy v roce 2017 při křtu jeho životopisné knihy, která je úctyhodným vydavatelským počinem, zhodnocujícím bohatý život pana Stingla. Tato kniha spolu s patnáctkou dalších, panem Stinglem podepsaných, bude čtenářům a příznivcům kostomlatské knihovny připomínat tohoto vzácného člověka.
Ani se nechce věřit, že už se před Vánocemi neozve telefon "Haničko, koho si vážím, tomu nepíšu, ale zavolám".
Setkání knihovníků na Moldavě

27. června 2020
Píše Bláha Miroslav | Od roku 2005 se scházejí knihovníci teplického regionu v některé z knihoven. Letos...

Vzpomínka na M. Stingla

13. května 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzpomínka na Miloslava Stingla. Smutná zpráva o úmrtí pana Miloslava Stingla,...

Obnovení provozu knihovny

5. května 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky obecnímu úřadu a darům od příznivců z řad hasičů i čtenářů a také...

Program Zákon vs.4.0

1. května 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...Copak se to hemží v dubině u Dalskabát?
Copak se to hemží v dubině u Dalskabát?
A zase zpátky na sále
A zase zpátky na sále