Řekli o nás:
Daniela Řeřichová

"...Knihovna patří do společenství zámku, který již 115 let učí životu dívky, jejichž rodiče svou úlohu nezvládli. Kostel v sousedství nestavěli předkové jako památku, nýbrž jako prostor pro ztišený dialog. Tím může být i kniha - Veřejná správa č.1-2/2004"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Slunečné sobotní odpoledne 21. září 2019 bylo důstojným průvodcem slavnostních okamžiků v Kostomlatech pod Milešovkou. Po náročné rekonstrukci hospodářského objektu (bývalého kravína), se občanům otevřelo nové Komunitní centrum, zahrnující knihovnu, klubovnu, výtvarnou dílnu a sociální zázemí. Návštěvníci si po vystoupení dětí z mateřinky, Základní školy a slavnostním přestřižení pásky (za asistence hraběte Valdštejna a jeho knihovníka Giacomo Casanovy) mohli všechny prostory prohlédnout, občerstvit se, vybrat si drobný dárek a zhlédnout film o průběhu rekonstrukce, montáže vybavení a stěhování knihovny. Vernisáží byla otevřena i výstava fotografií Václava Faigla. Největší zájem však byl o dětský koutek, odkud nebylo možno ty nejmenší odlákat. Okna Komunitního centra svítila až do pozdních hodin. Lze jen doufat, že nové zařízení bude občany hojně využíváno. Zájem o služby knihovny to napovídá již nyní.

     Pozvánka na slavnostní otevření Komunitního centra - knihovny
Vzpomínka na paní knihovnici

1. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | Prvního srpna uplyne 100 let od narození paní Jarmily Mengrové - knihovnice a také...

Odešla PhDr. Libuše Hourová

18. června 2022
Píše Bláha Miroslav | S lítostí oznamujeme, že zemřela paní PhDr. Libuše Hourová, která učila na...

Rozloučení s mateřinkou

16. června 2022
Píše Bláha Miroslav | Rozloučení s mateřskou školou si kostomlatsští předškoláci užili 16. června...

Knížka pro prvňáčka 2022

14. června 2022
Píše Bláha Miroslav | První stupeň kostomlatské školy uspořádal 14. 6. 2022 akademii, při které byly...Jak se na tom asi jezdí?
Jak se na tom asi jezdí?
Bylo u vás hezky - přijedeme zase...
Bylo u vás hezky - přijedeme zase...