Řekli o nás:
Inka Delevová

"Pro Kostomlaty s radostí a pro štěstí I.D. - Křest knihy Inzerát - Čítárna Praha - 27.6.2005"
|
Píše Bláha Miroslav |
     Středeční deštivé ráno 12.září 2007 přivítalo v Duchcově skupinu knihovníků (spíše však knihovnic) z lounského regionu, kteří si přijeli prohlédnout pamětihodnosti jednak tohoto města, ale zejména pak navštívit Místní lidovou knihovnu v Kostomlatech pod Milešovkou. První kroky knihovnické výpravy vedly ke kapli svaté Barbory, kde odpočívá knihovník z nejznámějších - Giacomo Casanova. Procházka po duchcovských pamětihodnostech zavedla knihovníky do Státního zámku Duchcov, kterým je příjemná průvodkyně provedla až do zámecké knihovny a pracovny pana Casanovy. Na společné foto v Knížecí zahradě již shlíželo zářivé sluníčko.
     Návštěva Kostomlat pod Milešovkou začínala prohlídkou kostela sv. Vavřince, ve kterém o historii obce a jejích památek podal obšírný výklad pan Ladislav Faigl. Po krátké procházce obcí knihovníky přivítaly - starostka obce Mgr. Eva Krejsková, knihovnice Hana Bláhová a příjemně vytopená knihovna se spoustou dobrot. Při přátelských diskusích a prohlídce knihovny, kronik a dalších materiálů o práci knihovnického aktivu neúprosně ubíhal čas a loučení probíhalo ve znamení vzájemných příslibů další spolupráce, která byla s Městskou knihovnou Louny navázána v minulém roce. Díky paní ředitelce Mgr. Dagmar Bahnerové a regionální pracovnici paní Janě Špírkové mají kostomlatští spřízněné duše i v odlehlých koutech lounského regionu.

     Když si kliknete sem, tak vám několik obrázků přiblíží pohodovou atmosféru těch chvil.
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Posilnění před náročným dnem
Posilnění před náročným dnem
Ještě uvázat pentle a pomlázka je hotová
Ještě uvázat pentle a pomlázka je hotová