Řekli o nás:
CREATIVE Jílové

"...za krásné rozvíjení dětské fantazie...Čestné uznání Místní lidové knihovně Kostomlaty p/Mil. - při vyhlášení výsledků soutěže Inspirace 2003 - ZOO Děčín - 12.6.2005"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Dne 16. října 2014 byla v Zrcadlové kapli Klementina po dvanácté slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku. Ocenění se uděluje k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích a mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Ocenění vítězným knihovnám předal ministr kultury Daniel Herman. „Knihovny jsou studánkou čisté vody, která se rozlévá do kalných vod, aby je pročistila. S knihou je spojen nejen text, ale i jedinečná vůně tisku – to vše člověka kultivuje,“ uvedl ministr Herman ve svém úvodním projevu a na závěr dodal: „Kniha i v přetechnizovaném 21.století neztrácí nic na svém významu.“ Vítěznou knihovnou v kategorii „základní knihovna“ se stala Obecní knihovna Horní Lideč, okres Vsetín,která hluboce naplňuje své vzdělávací a kultivující poslání. Ta obdržela diplom a finanční ohodnocení ve výši 70 000,- Kč. Ve své děkovné řeči starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec poeticky poznamenal: „Knihovna je jakási čistírna duší, která pohladí i povzbudí.“ Dále byly uděleny další 2 diplomy, a to Obecní knihovně ve Vikýřovicích a Obecní knihovně Lomnice. V kategorii „významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“ zvítězila letos Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích a obdržela diplom a finanční ocenění ve výši 70 000 Kč za zavedení výpůjček e-knih. Na druhém místě oceněném diplomem se umístila Knihovna Jiřího Mahena v Brně.

Vsetínští měli v tomto ročníku bohatou žeň - Obecní knihovna Horní Lideč získala titul Knihovna roku v kategorii základní knihovna, Masarykova veřejná knihovna ve Vsetíně pak titul Městské knihovny roku a Mgr. Dagmar Chytková titul Mark 2014 za práci pro vsetínskou knihovnu


Jihočeská vědecká knihovna získala titul v kategorii Informační počin


Ani Severočeši nepřišli zkrátka - Cena českých knihovníků byla udělena PhDr. Ivo Brožkovi z Vědecké knihovny Univerzity J.E. Purkyně Ústí n/L.


Text: Web Ministerstva kultury ČR. Foto: Eva Hodíková Národní knihovna ČR
Vzpomínka na M. Stingla

13. května 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzpomínka na Miloslava Stingla. Smutná zpráva o úmrtí pana Miloslava Stingla,...

Obnovení provozu knihovny

5. května 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky obecnímu úřadu a darům od příznivců z řad hasičů i čtenářů a také...

Program Zákon vs.4.0

1. května 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Den darování knih 2020

14. února 2020
Píše Bláha Miroslav | Čtrnáctý únor je stále vnímán jako svátek sv. Valentina - svátek zamilovaných....Naše průvodkyně po milínském Centru
Naše průvodkyně po milínském Centru
Výklad na parkánech nad Bečvou
Výklad na parkánech nad Bečvou