Řekli o nás:
Obec Místo

"Při návštěvě ve zdejší knihovně jsme sbírali zkušenosti a dobré nápady, mnoho z nich použijeme při naší činnosti. Knihovna byla právem ohodnocena titulem Knihovna roku - při návštěvě zástupců obce - 21.7.2005"
|
Píše Bláha Miroslav |

     "Tak vás pěkně vítáme v kostomlatské knihovně" zve knihovnice 23, dubna 2007 skoro dvacítku dětí, které se přijely z ledvické Mateřské školy podívat, jak to v takové knihovně chodí. A už se svými učitelkami procházejí knihovnou a paní Bláhová vysvětluje, kde se v regálech nachází pohádky, leporela, knížky pro zvídavé děti a také pro starší čtenáře. Krtečka a jeho kamarády znají téměř všechny děti a tak si o nich nejdříve prohlédnou několik knížek a pak si sednou k počítači a putují s nimi světem a plní soutěžní úkoly, aby pomohly zachránit nemocnou myšku. A to už paní knihovnice rozdává maňásky a děti se vžívají do hlasu i pohybu ježečka, žabky i ostatních přátel. A protože knihovna má být multimediálním zařízením, zhlédnou ještě na videu příběh Krtek a kamarádi, ale to už se neúprosně nachýlil čas a tak se milí návštěvníci chystají k odchodu. Ještě paní knihovnici slíbili, že jí namalují obrázky a na oplátku od paní knihovnice dostali pozvání na příští besedu, třeba i s někým ze spisovatelů. Takže ještě společná fotografie a nashledanou!

Fotografie z pohodového dopoledne najdete zde.
Knihovna roku 2021

14. října 2021
Píše Bláha Miroslav | Dne 14. října 2021 proběhlo v Zrcadlové kapli pražského Klementina vyhlášení...

Drakiáda 2021

6. října 2021
Píše Bláha Miroslav | Předpověď počasí byla sice nejistá, ale i tak se na kostomlatském hřišti sešlo...

Beseda o knihách pro mateřinku

5. října 2021
Píše Bláha Miroslav | Jednou z akcí Týdne knihoven byla i realizace projektového dne s tématem "Příroda...

Senior roku 2021

3. října 2021
Píše Bláha Miroslav | Dne 3. října proběhlo v kulturním centru Pražská křižovatka, ocenění......dědo, že ten náš je nejvejš...
...dědo, že ten náš je nejvejš...
Prezence účastníků setkání v Rapotíně
Prezence účastníků setkání v Rapotíně