Řekli o nás:
Jan Kruml

"Ať žijí enthusiasté Bláhovi! Ať se jim daří vychovat další generaci následovníků - Spolkový den - Výstava Země živitelka - České Budějovice - 29.8.2005"
|
Bláha Miroslav |
     V sobotu 6. října uskutečnila Lesní správa Litoměřice tradiční Den s Lesy České republiky, letos s podtitulem „Jak se dělá lesní pedagogika“. Akce se opět konala v krásné scenérii podzimního lesa v trase od lesních rybníčků až na hrad Kostomlaty. Partnery akce byly: Dům dětí a mládeže Teplice, Občanské sdružení za záchranu hradu Kostomlaty a Místní lidová knihovna. Jako host se zúčastnil sokolník p. Veselý ze Lhotky nad Labem. Akce se zúčastnilo bezmála 200 spokojených návštěvníků.
     Po celé trase mohli návštěvníci shlédnout, jakým způsobem uskutečňují lesní pedagogové z litoměřické lesní správy v reálu aktivity lesní pedagogiky. Po zajímavé ukázce sokolnictví si zkusili vypracovat několik pracovních listů s lesní tématikou, stejně tak, jako to dělají žáci základních škol, kteří se během roku běžně lesní pedagogiky účastní. Zajímavé a populárně zpracované listy jim zároveň zůstávají jako suvenýry a památka na les. Na dalším zastavení byla ukázka her a soutěží pro děti, ale zkusili si je i dospělí – liščí nora, hod šiškou na cíl, poznávání zvířat. Toto stanoviště měli na starosti rodinní příslušníci lesníků a jejich kamarádi. V lokalitě „U dubu“ těsně pod hradem byla výtvarná dílna, kde se tvořily výrobky z přírodnin, dále pak ukázka zajímavých soutěží a poznávaček, při kterých se upřednostňovaly i ostatní smysly, především hmat a zkoušela se i šikovnost a spolupráce návštěvníků.
      Posledním zastavením byla ukázka myslivosti, kde nejvíce všechny zaujaly trofeje lesní zvěře. Již tradičně akce končila malým občerstvením a posezením u ohně. Hradní služba nabízela teplé nápoje a sladkosti v maringotce. Po výstupu na hrad přišlo malé občerstvení vhod.
      Pro naše obyvatele se již tyto akce Lesů České republiky staly samozřejmostí a vítaným zpestřením každodenního života v obci. Stálí, ale i noví návštěvníci jsou toho dokladem. Les, který je přístupný každému, rád uvítá příchozí, kteří o něm něco vědí a dokážou se správně v tomto prostředí chovat. Spolupráce správců lesa s obcemi, občanskými sdruženími a s veřejností je příslibem dobrého povědomí o lese a environmentálního vzdělávání mládeže i veřejnosti.

Lesu zdar.

Petr Bláha revírník LČR a lesní pedagog

Pozvání na pohodový den v krásné podzimní přírodě okolí Kostomlat


Počasí přálo, lidí přišlo hodně a určitě odcházeli spokojení
Besedy pro 2.stupeň ZŠ

30. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Poslední den před pololetkami se do nové knihovny přišli postupně podívat i...

Odešla knihovnická osobnost

17. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Vážení přátelé, dnes jsme se rozloučili s paní Jaroslavou Biolkovou,, ...

Natáčení ČT v knihovně

13. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Pondělní dopoledne 13. ledna bylo plné očekávání. Měla přijet Česká televize...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...Dana Sklenářová byla na roztrhání
Dana Sklenářová byla na roztrhání
Vyjíždíme na prohlídku Tučína
Vyjíždíme na prohlídku Tučína