Řekli o nás:
Iva Karásková

"..Takže bledě závidím, ale srdečně přeju, ať s Vámi ještě dlouhá léta všichni Vaši čtenáři i nečtenáři zpívají, malují, povídají, hrají a čtou - Knihovnická dílna - Praha 20.4.2005"
|
Píše Bláha Miroslav |
     Letos dovrší kostomlatská knihovnice půlstoletí aktivní služby čtenářům, což je mimo jiné příležitost pro vzpomínání, jak se vyvíjely knihovnické pomůcky v průběhu let. Pro předvedení technických "vymožeností" se dobře hodilo právě zakoupené gramorádio ve stylu retro, které přes starobylý vzhled disponuje všemi audiovstupy a hlavně možností z nich nahrávat na "píšťalku", tedy USB disk.
     V úterý 27. března se v knihovně postupně vystřídaly všechny třídy 1. stupně kostomlatské školy. Paní knihovnice jim vyprávěla, jak podobné besedy dělala zpočátku jen se čtením z knih. Poslech pohádek a vyprávění z gramodesek bylo výrazným zpestřením a pomocí. Dalším technickým "zázrakem" byl kotoučový magnetofon a jeho mladší bráška - kazeťák. Však si také mnohakilogramový Sonet Duo ti zdatnější potěžkali. Kazety a "cédéčka" už žáčkům něco říkaly, ale přeci jen mp3 a 4 je jim bližší. Všechny funkce jim na retrogramorádiu pan knihovník předvedl, včetně přehrání stejných skladeb a pohádek z "flešky". Snad výlet do historie besedníkům něco přinesl a jen se ptáme - co ještě se budou muset knihovníci a jejich následovníci učit?

Tak, co myslíte, mají Evropa a Chumelení šanci v anketě Magnesia Litera?


Druháci a třeťáci si svou cestu do knihovny už našli


A podle toho Šmoulíka z obálky jsme jich vyrobili půldruhé stovky jako dárky pro děti. Dneska na Vás vykouknou z každého druhého Kindervajíčka...


Tak čtvrťáci a páťáci, nezapomeňte, v pátek je v knihovně Noc s Andersenem!


Tohle byla jedna z prvních pohádkových gramodesek


Prvňáčci jsou už hotoví čtenáři, knížku od paní Hutařové si určitě zaslouží
Setkání seniorů v Kutné Hoře

24. srpna 2023
ZLATA HOUŠKOVÁ zlata.houskova@gmail.com Když se sejdou přátelé, kteří se delší dobu neviděli, bývá...

Setkání seniorů v Plzni

25. srpna 2022
Celostátní setkání knihovnických seniorů v Plzni Autor: • HENDRYCHOVÁ, Hana Číslo: • 2022,...

Jubileum nejstarší čtenářky

9. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | V hasičské klubovně v Kostomlatech pod Milešovkou se v sobotu 6. srpna sešli...

Vzpomínka na paní knihovnici

1. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | Prvního srpna uplyne 100 let od narození paní Jarmily Mengrové - knihovnice a také...Vendulka v pohodě, Dana také-zatím
Vendulka v pohodě, Dana také-zatím
Už jsem si leccos poznamenala do bločku
Už jsem si leccos poznamenala do bločku