Řekli o nás:
Helena Lehečková

"Malým čtenářům z Kostomlat hodně čertí radosti přeje H.L. - Čertifikace knihy Čertice Trucajda - Čítárna Praha - 1.12.2003"
|
Píše Bláha Miroslav |
     Krátká srpnová dovolená kostomlatských knihovníků na úpatí moravských Chřibů, byla vítanou příležitostí k uskutečnění dlouho slibovaných návštěv spřízněných knihoven na Uherskohradišťsku.

Paní Zoju Chodúrovou jsme poznali díky nominaci na Knihovnu roku 2004. Konečně jsme mohli zhlédnout její pohostinnou knihovnu v obci Babice


V dětském oddělení uherskohradišťské knihovny se moc líbilo i našim odrostlým vnoučatům. A co teprve rozhled po městě ze zasklené kupole bývalé synagogy


I přes odstup několika roků se knihovnice kostomlatská Hanka a hradišťská Mirka ihned poznaly. Kde však je druhá "matka Andersenka" - Hanka. Jó dovolená, to je škoda, tak ji pozdravuj!


A pak, že náhody nejsou - dopřáváme si na hradišťském náměstí a kdo nejde kolem - Hanka Hanáčková. A opět děvčata ani na chvíli nezaváhala - jé, ahoj, kde se tady berete!

Kunovickou knihovnu jsme navštívili z prostého důvodu - zrovna takový objekt má kostomlatská knihovna slíbený jako svoje příští působiště. Tak, jak to mají zařízené uvnitř?


I když jsme nebyli ohlášeni, věnovaly se nám kunovické knihovnice s maximální péčí. A že jsme byli pěkně zvědaví - videokamera i fotokarta se utěšeně plnily snímky každého zajímavého zákoutí.

Vše ještě voní novotou i toto podkroví knihovny. Druhá půlka objektu hostí klub seniorů a rodinné centrum Beruška.
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Seznámení s historií a plány knihovny
Seznámení s historií a plány knihovny
Ale vinětu nám Maruška neukáže
Ale vinětu nám Maruška neukáže