Řekli o nás:
9. třída ZŠ

"Děkujeme Vám mnohokrát za spoustu informací a zajímavých posezení u Vás v knihovně - beseda o EU - 11.6.2003"
|
Píše Bláha Miroslav |
     Ústav pro informace ve vzdělávání – Národní pedagogická knihovna Komenského uspořádala pro všechny školy a knihovny 3. ročník projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, který podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti.
     Cílem projektu je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí, vytvoření základů návyku pravidelného čtení a potřeby využívat pro získávání vědomostí veřejné nebo školní knihovny i ostatní kulturní instituce v místě bydliště.
     Odměnou za vynaloženou námahu bude dětem Knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla vytvořena výhradně pro účastníky projektu a nelze ji koupit v běžné knihkupecké síti nejméně po dobu tří let. Ve školním roce 2010/2011 to bude knížka spisovatelky Daniely Krolupperové „Zmizelá škola“, kterou bude ilustrovat známá ilustrátorka Eva Sýkorová-Pekárková.
     Letošní kostomlatští prvňáčci budou už v pořadí třetí, kteří se prostřednictvím kostomlatské knihovny projektu zúčastňují. V loňském ročníku ještě přibyly dvě první třídy z nedalekých Hostomic.
     V úterý 25. ledna 2011 navštívili nejmenší žáčkové příjemně vytopenou kostomlatskou knihovnu, aby se pochlubili svými čtenářskými dovednostmi. Četlo se, veršovalo a hádalo z knížky Jiřího Žáčka Hádej, hádej, hadači, kterou ilustrovala paní Vlasta Baránková. Překvapením byl i čtenářský deníček vydaný k akci Škola naruby se stránkou popsanou čtenářskými záznamy a hodnotícími známkami. Chvilka času zbyla i na výběr dětských knih do ankety SUK 2010. Z loni vydaných dětských knih jich má kostomlatská knihovna téměř 70. Vymezený čas uplynul a tak ještě rychle společné foto před knihovnou a hajdy zpět do školy.
     Pokroky ve čtení si knihovníci ověří ještě několikrát a to i v červnové škole v přírodě, kam jsou školou pozváni. Už z prvních náznaků je zřejmé, že si vzácnou Knížku pro prvňáčka na školní slavnosti na konci školního roku převezmou všichni.

Tak vás tu všechny moc ráda vítám a navzájem se představíme, ano?


Tady pro vás pan Jiří Žáček napsal spoustu hezkých hádanek a říkadel


Takhle pilnou maminku jako má Lucinka, kdyby měly všechny děti


Kdopak z rodiny vám každý večer něco přečte? Může to být i bráška!


Tolik krásných knížek, jak jen vybrat tu nejhezčí a nejlepší?


Děkujeme za návštěvu a těšíme se zase brzy na shledání. A čtěte si!
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Ještě pár úvodních slov paní knihovnice
Ještě pár úvodních slov paní knihovnice
Bylo u vás hezky - přijedeme zase...
Bylo u vás hezky - přijedeme zase...