Řekli o nás:
Helena Lehečková

"Malým čtenářům z Kostomlat hodně čertí radosti přeje H.L. - Čertifikace knihy Čertice Trucajda - Čítárna Praha - 1.12.2003"
|
Píše Bláha Miroslav |
     Odkud se vzal Halloween, proč se rozsvěcují strašidelné dýně, co jsou to svátky Všech svatých a Dušičky - to byly otázky na které si přijeli pro odpověď dvě třídy "druháčků" ze Základní školy v nedalekých Hostomicích. S většinou už se knihovníci znali, neboť do Kostomlat na besedy přijížděli s ledvickou a hostomickou mateřinkou a také jako prvňáci.
     V průběhu besedy se děti dozvěděly že cesta halloweenských zvyků prošla mnoha staletími a dvakrát překročila oceán. To když si je potomci Keltů vzali s sebou z rodného Skotska a Irska do Ameriky a odtud po letech dorazily zpět do Evropy. Ale romantičtější příběh dětem nabídnul pan knihovník... dýňovými "bubáky" strašili keltští výrostci z nedalekých Radovesic už před dávnými lety slovanská děvčata z hradiště v Hostomicích nad říčkou Bílinou v sousedním údolí. Ano, právě z těch Hostomic, odkud přijeli zvídaví žáčkové. Historici sice kroutí hlavou, ale řekněte, nezní to pěkně?

Tak tihle hostomičtí "druháci" už kostomlatskou knihovnu navštěvují od mateřské školy.
     
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Smíškové z Pardubic
Smíškové z Pardubic
Hezké záběry z půvabného kraje
Hezké záběry z půvabného kraje