Řekli o nás:
Karina Strnadová

"...jsem moc ráda, že jsem se stala impulsem pro tento Váš opravdu zasloužený úspěch a ocenění. Doufám, že Vám vydrží ještě moc dlouho síla pro předávání nadšení další generaci - Vyhodnocení soutěže Vesnice roku Ústeckého kraje - Podlesice 19.8.2004"
|
Píše Bláha Miroslav |
     Ne všechny akce se dají naplánovat do termínu celostátního Týdne knihoven. Tak i letos se knihovníci přizpůsobili časovým možnostem účastníků akcí. V úterý 12. října 2010 se v knihovně netrhly dveře. Dopoledne přišly děti z mateřské školy a po vzájemném představení se z nich postupně stávali herci. K říkankám o zvířátkách hrály doprovod s maňásky. A pak se vyprávělo a recitovalo, ale čas byl neúprosný a tak ještě ochutnat perníčky od hodné paní knihovnice z Pavlovic u Přerova a po společné fotografii hajdy zpět do školky. Po obědě dorazila děcka ze školní družiny a mimo plánované téma besedy se nakonec povídalo o zásadách chování a vzájemné ohleduplnosti. A to už se pomalu trousili první čtenáři na odpolední půjčování a bylo jich ten den kolem padesátky.
     Ve středu 13. října 2010 se na místním hřišti sešlo víc jak třičtvrtě stovky účastníků tradiční Drakiády. Jasná, modrá obloha se ve chvíli zbarvila draky a dráčky a nedostatek větru nahrazovaly rychlé, dětské nohy. Hodnotil se nejhezčí drak doma vyrobený a samozřejmě ten nejlépe létající. Diplom, dárek a sladkost dostali ale všichni. Tak za rok ahóóój!

Návštěva těch nejmenších vždy knihovnu nádherně projasní


Udržet pozornost tohohle "pytle blech" dá notnou práci


Ještě se najde pár šikovných, co si draka umí sami vyrobit


Přehlídka "dračích pilotů" a pestrá paleta jejich létajících strojů
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Kdy se vám podaří si secesně odpočinout?
Kdy se vám podaří si secesně odpočinout?
Styčný 'důstojník' s ostatními spáči
Styčný 'důstojník' s ostatními spáči