Řekli o nás:
Alena Kysilková

"Naši vážení a milí knihovníci 20. a 21. století! Jste zkrátka nejlepší a máte na to i papír. K velké radosti všech, kteří vědí co to všechno obnáší a těch ostatních jistě také - mail z 20.10.2004"
|
Píše Bláha Miroslav |

     S obavami sledovali organizátoři ranní oblohu v sobotu 15. května 2010, zda neproprší i Den s Lesy České republiky, který pro veřejnost připravili pracovníci Lesní správy Litoměřice ve spolupráci se Správou CHKO České středohoří, Občanským sdružením pro záchranu hradu Kostomlaty, Mysliveckým sdružením Bžany a Místní lidovou knihovnou Kostomlaty pod Milešovkou. Déšť nahradilo chladné povětří, ale ani to neodradilo téměř dvě stovky účastníků od absolvování trasy od hájovny až na kostomlatský hrad s několika zastávkami nabízejícími poučení o lesnické a myslivecké práci. Dětem se za prokázané znalosti plnily účastnické průkazy barevnými razítky a s posledním dostaly na hradě i buřtíka k opečení. Na cestě se setkaly i lesními vílami a Bílou paní a mohly si prohlédnout i plyšový minizvěřinec.
     Příroda na úpatí Českého středohoří přivítala účastníky nejen z blízkého okolí, ale i Českých Budějovic, SRN a dokonce i poutníky na pěší pouti Praha - Jeníkov. Snad i jejich přímluvou počasí tentokrát přálo. Tak brzy zase nashledanou!

Jak běží čas lesu a jak lesníkovi - poučné povídání o výsadbě a pěstování lesa


Po dešti z minulého dne ani památky, zato zima byla pořádná - zvláště lehce odděným vílám


Návštěvníci všech věkových kategorií byli na konci cesty odměněni teplem ohýnku a chutným vuřtem
Odešla knihovnická osobnost

17. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Vážení přátelé, dnes jsme se rozloučili s paní Jaroslavou Biolkovou,, ...

Natáčení ČT v knihovně

13. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Pondělní dopoledne 13. ledna bylo plné očekávání. Měla přijet Česká televize...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Posezení se seniory

18. prosince 2019
Píše Bláha Miroslav | Závěrečnou akcí knihovnického roku bylo posezení se seniory, které 18. prosince...Od poklopa do poklopa Kyklop kouli koulí
Od poklopa do poklopa Kyklop kouli koulí
Jedno očko jako druhé...
Jedno očko jako druhé...