Řekli o nás:
Zpravodaj 12/2004

"...Besedy, setkání se čtenáři, provoz Internetu, vzpomínkové akce atd., to všechno jsou věci na které jsme si my-obyvatelé Kostomlat již zvykli, ale pro hodnotící komisi a pracovníky ostatních knihoven se jedná o něco nepochopitelného..."
|
Píše Bláha Miroslav |

     Projekt s názvem Kniha o knize mého srdce byl zahájen v Týdnu knihoven 2009 ve spolupráci se základní školou v Kostomlatech. Z vítězného tuctu titulů celostátní ankety Kniha mého srdce byly vybrány dětské knihy z kterých si jednotlivé třídy vylosovaly tu, o které zpracují literární nebo výtvarnou prezentaci. Nejdříve žáci předvedli výsledky své práce svým vrstevníkům na 1. i 2. stupni v únoru a začátkem března tohoto roku. A pak se ještě pár dní "pilovalo" na finále celého projektu, které se konalo 12. března 2010.
     Žáci a další návštěvníci zcela zaplnilli sál Obecního úřadu, kde probíhala závěrečná prezentace. Po úvodu, představení poroty a pravidel hodnocení byl promítnut dokument pořízený v průběhu vyhlášení, příprav a prvních prezentací, takže byla ještě možnost své vystoupení vylepšit. Než nastoupily soutěžní týmy, vyzkoušela si paní knihovnice prvňáčky, jaká už znají písmenka - to, aby si zasloužili Knihu pro prvňáčka v akci Sukovy knihovny Už jsem čtenář.
     Jako první představili dokument o knize Malý princ "deváťáci". Kromě životopisných údajů o autorovi přednesli i několik citátů z jeho tvorby. Porota hodnotila zvlášť výtvarné provedení dokumentu a zvlášťjeho prezentaci a tak nejstarší žáci začínali dvojkami.
     Nejen knihu Babička, ale i řadu zajímavostí z autorčina života představili obecenstvu žáci z osmé třídy. V dokumentu byly i obálky různých vydání Babičky a fotografie i kresby míst s dějem knihy spojených. A to už se na výsledkové tabuli objevily i jedničky a dokonce hvězdička.
     Oblíbeného Harryho Pottera si vylosovali "sedmáci" a bylo opravdu o čem povídat. Známá postavička proslavila i jeho autorku o které se rovněž posluchači leccos dozvěděli. Na tabuli se střídaly jedničky s dvojkami.
     Opravdový gejzír nápadů předvedli žáci, či spíše žákyně šesté třídy. Údaje o Jaroslavu Foglarovi střídaly citace z jeho díla a závěrem zapojily i posluchače do luštění křížovky. Tajenka "Ježek v kleci" přivedla na podium spolužáka Kubu, který předvedl, jak se ježek z klece vyjímá. Na tabuli se k jedničkám přitulilo i několik hvězdiček.
     Prezentaci knihy Astrid Lindgrenové Děti z Bullerbynu si připravily žáci z 1. stupně. Nejdříve nastoupila 5. a 3. třída...

Při prezentacích nebyla ani chvíle oddechu


Práce poroty byla náročná a obecenstvo netrpělivé


Každá třída obdržela originální diplom s knihou, kterou prezentovala
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Knížecí zahrada duchcovského zámku
Knížecí zahrada duchcovského zámku
Pan Verner-knihovník se 70-tiletou praxí
Pan Verner-knihovník se 70-tiletou praxí