Řekli o nás:
Vítězslava Klimtová

"Srdečné pozdravy z Pohádkové země České od V. Klimtové a všech skřítků - V. Klimtová, Pavel Půta - beseda v MLK - 7.10.2005"
|
Píše Bláha Miroslav |
     Milou a vnímavou návštěvu si 27. ledna 2010 užívali kostomlatští knihovníci. V knihovně se vystřídaly dvě třídy prvňáčků a dvě třídy "šesťáků" ze základní školy v nedalekých Hostomicích. Nejdříve se ti nejmenší seznámili s knihovnou a pak si s knihovnicí povídali o akci Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka, do které jsou prostřednictvím kostomlatské knihovny zapojeni. Ve vystavených betlémech pak hledali motiv, který mohli zahlédnout při promítání Ladových říkadel. A pak si vyzkoušeli své herecké schopnosti při vodění loutek. Jako vždy v tom nejlepším se přihlásil neodbytný čas a tak s příslibem brzké příští návštěvy se žáčkové se svými učitelkami vypravili na autobus, který přivážel jejich starší kamarády.

Takový les rukou potěší nejen paní učitelku - poznáváme písmenka


Tak, který betlém namaloval ten pan Lada?


Hostomičtí prvňáčci se před knihovnu skoro nevešli


     Šesťáky, kteří do knihovny dorazili si rozdělila paní knihovnice se svým synem, lesníkem, který je postupně seznámil s lesnickou prací i se zajímavostmi ve svém revíru a Českém středohoří. Knihovníci si zatím s druhou třídou povídali o chodu knihovny a vyzvídali co ví o svých domovských obcích a jejich knihovnách. Došlo i na filmovou pohádku natáčenou Zdeňkem Troškou na kostomlatském hradě. A zase ten neúprosný čas - ještě tedy dohodnout příští návštěvu a honem na autobus. Besedníci v obou skupinách byli velmi pozorní a rádi je v kostomlatské knihovně přivítáme.

Doufejme, že tito besedníci najdou cestu i do své knihovny


Vždyť ty Vaše Hostomice mám ve svém revíru!


Tak "šesťáci", byli jste fakt dobří. Brzy nashledanou!


A tady máte od paní knihovnice tablíčka na památku.

Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...První cesta vede ke kostelu
První cesta vede ke kostelu
Třetí na taneček
Třetí na taneček