Řekli o nás:
Jan Kruml

"Ať žijí enthusiasté Bláhovi! Ať se jim daří vychovat další generaci následovníků - Spolkový den - Výstava Země živitelka - České Budějovice - 29.8.2005"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Při červencové návštěvě dětí z nízkoprahového centra "Na předměstí" bílinské společnosti Člověk v tísni byla domluvena další spolupráce při organizování poznávacích výprav pro děti ze sociálně vyloučeného prostředí. Výbornou příležitostí byl prázdninový pobyt bílinských dětí v posledních říjnových dnech v kempu Jordán v půvabném Oparenském údolí na úpatí Lovoše. Zasvěceným průvodcem při poznávací výpravě tímto malebným koutem Českého středohoří byl revírník Lesů ČR, Lesní správy Litoměřice, Petr Bláha. S tuctem dětí z nichž některé se v takovém prostředí pohybovaly poprvé, prošel blízký hrad Oparno, a část údolí, kde na Milešovském potoce stojí několik bývalých mlýnů. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o přírodě, lesnické práci, historii, ale také se vydováděly při různých hrách. Ještě zbyla chvíle na popovídání při obědě a pak se již staří a noví přátelé rozcházeli s příslibem další spolupráce. Knihovníci tuto akci, která je součástí lesní pedagogiky, zdokumentovali a nabízejí tablíčko ke zhlédnutí.

Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...Příští hostitelé z Rapotína
Příští hostitelé z Rapotína
Hotel Stará škola s barokním kostelem
Hotel Stará škola s barokním kostelem