Řekli o nás:
Daniela Wimmerová

"Moc děkujeme za pozvání do Kostomlat a za vlídné přijetí, vzornou péči a mnoho inspirace do další knihovnické práce - Co venkovské knihovny umějí a mohou - setkání v Kostomlatech - 22. až 24.6.2006"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Při červencové návštěvě dětí z nízkoprahového centra "Na předměstí" bílinské společnosti Člověk v tísni byla domluvena další spolupráce při organizování poznávacích výprav pro děti ze sociálně vyloučeného prostředí. Výbornou příležitostí byl prázdninový pobyt bílinských dětí v posledních říjnových dnech v kempu Jordán v půvabném Oparenském údolí na úpatí Lovoše. Zasvěceným průvodcem při poznávací výpravě tímto malebným koutem Českého středohoří byl revírník Lesů ČR, Lesní správy Litoměřice, Petr Bláha. S tuctem dětí z nichž některé se v takovém prostředí pohybovaly poprvé, prošel blízký hrad Oparno, a část údolí, kde na Milešovském potoce stojí několik bývalých mlýnů. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o přírodě, lesnické práci, historii, ale také se vydováděly při různých hrách. Ještě zbyla chvíle na popovídání při obědě a pak se již staří a noví přátelé rozcházeli s příslibem další spolupráce. Knihovníci tuto akci, která je součástí lesní pedagogiky, zdokumentovali a nabízejí tablíčko ke zhlédnutí.

Vzpomínka na paní knihovnici

1. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | Prvního srpna uplyne 100 let od narození paní Jarmily Mengrové - knihovnice a také...

Odešla PhDr. Libuše Hourová

18. června 2022
Píše Bláha Miroslav | S lítostí oznamujeme, že zemřela paní PhDr. Libuše Hourová, která učila na...

Rozloučení s mateřinkou

16. června 2022
Píše Bláha Miroslav | Rozloučení s mateřskou školou si kostomlatsští předškoláci užili 16. června...

Knížka pro prvňáčka 2022

14. června 2022
Píše Bláha Miroslav | První stupeň kostomlatské školy uspořádal 14. 6. 2022 akademii, při které byly...Poslední účastníci setkání se loučí
Poslední účastníci setkání se loučí
U vývěsky kostomlatské knihovny
U vývěsky kostomlatské knihovny