Řekli o nás:
Daniela Řeřichová

"...Knihovna patří do společenství zámku, který již 115 let učí životu dívky, jejichž rodiče svou úlohu nezvládli. Kostel v sousedství nestavěli předkové jako památku, nýbrž jako prostor pro ztišený dialog. Tím může být i kniha - Veřejná správa č.1-2/2004"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Knihovnická setkávání v teplickém regionu mají již několikaletou tradici. Jsou příležitostí k vzájemnému poznávání, jak knihovníků (tedy převážně knihovnic), tak jejich pracovišť a také k představení profesních a legislativních novinek. Tentokrát zamířil autobus v sobotu 18. dubna 2009 do Krušných hor nejdříve do bývalého horního města, nyní sportovního střediska Mikulov, kde se knihovníků ujaly knihovnice paní Prachařová se svojí maminkou. Po prohlídce útulné knihovny a přivítání panem starostou ing. O. Stehnem následoval pracovní program prokládaný chutným občerstvením. Představy o dalším vývoji knihovnické profese sdělila účastníkům Mgr. J. Štěrbová z Městské knihovny v Praze, která byla milým hostem setkání. Poté pokračoval autobus až na horský hřeben k hranici se SRN do horské obce Moldava. Ve zrekonstruovaném objektu se kromě Obecního úřadu a Infocentra nachází i pěkná a účelná knihovna nesoucí jméno spisovatele Adolfa Branalda. Zde již účastníky očekávala paní místostarostka s knihovnicí Mgr. M. Kvasňovou a jejím, teprve osmnáctidenním synkem, který celou hlučnou návštěvu prospal. Po prohlídce knihovny zbyla ještě chvíle na posezení a popovídání o problémech knihovnické práce. K obědu a závěru setkání sjela výprava zpět do Mikulova. S příslibem dalšího setkání nejspíše v Měrunicích v Českém středohoří se účastníci s příjemnými hostiteli rozloučili.

Přivítání účastníků v zasedací síni Obecního úřadu v Mikulově


V útulné mikulovské knihovně si bylo o čem popovídat


Mikulovští, bylo u Vás moc příjemně!


Věřili by jste, že v této krásné knihovně sídlila před pár roky policie?


Nejmladší účastník setkání v bezpečí maminčina klokánku


Knihovnice z protějšího pohoří - Českého středohoří


Multifunkční objekt lze moldavským jen závidět


Setkání bylo korunováno výborným obědem v příjemném prostředí penzionu Mikuláš
Další ztráta pro knihovnictví

13. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Velice nás zarmoutila smutná zpráva o úmrtí Mgr. Marie Mudrové. S Marií jsme se...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2021
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...

Knihovna roku 2020

26. listopadu 2020
Dne 26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní...

Odešel malý, velký knihovník

13. října 2020
Píše Bláha Miroslav | Vzrůstem menší postavy, ale duší velký knihovník. To byl pan Zdeněk Pavlíček z...To bude v novinách asi veselý článek...
To bude v novinách asi veselý článek...
Kampak ta naše přáníčka doletí!
Kampak ta naše přáníčka doletí!