Řekli o nás:
CREATIVE Jílové

"...za krásné rozvíjení dětské fantazie...Čestné uznání Místní lidové knihovně Kostomlaty p/Mil. - při vyhlášení výsledků soutěže Inspirace 2003 - ZOO Děčín - 12.6.2005"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Knihovnická setkávání v teplickém regionu mají již několikaletou tradici. Jsou příležitostí k vzájemnému poznávání, jak knihovníků (tedy převážně knihovnic), tak jejich pracovišť a také k představení profesních a legislativních novinek. Tentokrát zamířil autobus v sobotu 18. dubna 2009 do Krušných hor nejdříve do bývalého horního města, nyní sportovního střediska Mikulov, kde se knihovníků ujaly knihovnice paní Prachařová se svojí maminkou. Po prohlídce útulné knihovny a přivítání panem starostou ing. O. Stehnem následoval pracovní program prokládaný chutným občerstvením. Představy o dalším vývoji knihovnické profese sdělila účastníkům Mgr. J. Štěrbová z Městské knihovny v Praze, která byla milým hostem setkání. Poté pokračoval autobus až na horský hřeben k hranici se SRN do horské obce Moldava. Ve zrekonstruovaném objektu se kromě Obecního úřadu a Infocentra nachází i pěkná a účelná knihovna nesoucí jméno spisovatele Adolfa Branalda. Zde již účastníky očekávala paní místostarostka s knihovnicí Mgr. M. Kvasňovou a jejím, teprve osmnáctidenním synkem, který celou hlučnou návštěvu prospal. Po prohlídce knihovny zbyla ještě chvíle na posezení a popovídání o problémech knihovnické práce. K obědu a závěru setkání sjela výprava zpět do Mikulova. S příslibem dalšího setkání nejspíše v Měrunicích v Českém středohoří se účastníci s příjemnými hostiteli rozloučili.

Přivítání účastníků v zasedací síni Obecního úřadu v Mikulově


V útulné mikulovské knihovně si bylo o čem popovídat


Mikulovští, bylo u Vás moc příjemně!


Věřili by jste, že v této krásné knihovně sídlila před pár roky policie?


Nejmladší účastník setkání v bezpečí maminčina klokánku


Knihovnice z protějšího pohoří - Českého středohoří


Multifunkční objekt lze moldavským jen závidět


Setkání bylo korunováno výborným obědem v příjemném prostředí penzionu Mikuláš
Vzpomínka na paní knihovnici

1. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | Prvního srpna uplyne 100 let od narození paní Jarmily Mengrové - knihovnice a také...

Odešla PhDr. Libuše Hourová

18. června 2022
Píše Bláha Miroslav | S lítostí oznamujeme, že zemřela paní PhDr. Libuše Hourová, která učila na...

Rozloučení s mateřinkou

16. června 2022
Píše Bláha Miroslav | Rozloučení s mateřskou školou si kostomlatsští předškoláci užili 16. června...

Knížka pro prvňáčka 2022

14. června 2022
Píše Bláha Miroslav | První stupeň kostomlatské školy uspořádal 14. 6. 2022 akademii, při které byly...Že to malým loupežnicím sluší co?
Že to malým loupežnicím sluší co?
Odjíždíme z Úvalna
Odjíždíme z Úvalna