Řekli o nás:
Markéta Zinnerová

"Gratuluju k ocenění knihovny, že je nejlepší v kraji. - Že nejenom v kraji, to vím už dávno - srpen 2004"
|
Píše Bláha Miroslav |

     V Regionálním muzeu Teplice se 19.dubna v rámci letošního Anifestu otevřela jedinečná výstava loutek, skic, scénářů a fotografií nejen z rodinných archívů potomků Jiřího Trnky. Kurátorkou výstavy, která mapuje obsáhlou kinematografickou tvorbu „filmového básníka“ Jiří Trnky, je Michaela Mertová z Národního filmového archivu.
     Oficiální zahájení výstavy proběhlo 26. dubna. Kurátoři výstavy Michaela Mertová a Milan Svatoš se setkali s významnými hosty festivalu i s místními osobnostmi a obdivovali nově zrestaurované originální loutky a scénáře. Výstava bude otevřena až do 14.května – a vzhledem k tomu, že zahrnuje i exponáty dosud nikdy na veřejnosti nevystavené, žádný obdivovatel díla Jiřího Trnky by si jí neměl nechat ujít.
     Kostomlatští knihovníci se slavnostní vernisáže rovněž zúčastnili a při té příležitosti předali dceři Jiřího Trnky nahrávku písničky složené k stému výročí jeho narození.

Přivítání účastníků vernisáže kurátorkou výstavy


Paní knihovnice s vnučkou a kolegyněmi z teplické muzejní knihovny


Ve vitrínách byly opravdové skvosty z Trnkovy filmové tvorby


Kostomlatský knihovnický tým v plmé síle
Odchod paní Aleny Silnicové

5. května 2025
Vážení spoluobčané, dovolili jsme si připravit kondolenci k úmrtí paní Aleny Silnicové, zachycující...

Jubileum režisérky Plívové-Šimkové

29. května 2024
Přejeme paní režisérce zdraví a pohodu a vzpomínáme na společné chvíle.

Návštěva z mateřinky na výstavě

6. února 2024
Píše Bláha Miroslav | Byla by škoda, aby výstavu loutek v Komunitním centru neviděli i ti nejmenší...

Besedy o divadle s 1 . stupněm ZŠ

30. ledna 2024
Píše Bláha Miroslav | Připomenutí kostomlatských divadelních tradic pokračovalo v úterý 30. ledna 2024,...



Silná trojka českého knihovnictví
Silná trojka českého knihovnictví
Zlata a Knihovna a naše kořeny v obci
Zlata a Knihovna a naše kořeny v obci