Řekli o nás:
Cyril Podolský

"Nejmenším, malým i větším dětem z Kostomlat nejenom pro koukání na televizi, ale i pro čtení. Máte tu hezké kino, ať Vám vydrží! C. P., co přespává ve Štrbicích - beseda o animaci 10.4.2012"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Prosluněným, středečním ránem 3. prosince 2008 ujížděl k Teplicím autobus plný kostomlatské "omladiny" - děti z mateřinky, prvňáčci a specielní třída. Cestou přibrali ještě děti z bžanské mateřské školy a za chvíli je už vítala pracovnice teplického muzea, aby je uvedla do výstavní síně plné krásných betlémů. Paní učitelky měly co vysvětlovat - z čeho že jsou ty figurky a odkud a co je to miminko na slámě uprostřed. Byly k vidění betlémy z různých oblastí a materiálů - dokonce i betlém nádražácký, samozřejmě z České Třebové. Dokonce se dal i koupit Teplický betlém, složený z obrázků půvabných postaviček keramičky Aleny Kartákové. Ale betlém Ústecký, který zdobí kostomlatskou knihovnu, tam neměli.
     Na děti čekala na teplickém zámku ještě jedna výstava. Merkur - slovo známé jejich tatínkům či spíše dědečkům, se představil řadou krásných modelů, ale zejména pracovním stolem plným součástek, z kterých si mohly cokoliv sestavit. Chvíli trvalo, než se jim podařilo zkrotit titěrné šroubečky a jen nerady se s krásnými lesklými plíšky loučily.


Betlémů byla k vidění spousta a z různých materiálů...


To je najednou šikovných montérů...


Ani děvčata se nenechala zahanbit...


Ještě společná fotografie a upalujeme - autobus už čeká...


Besedy pro 2.stupeň ZŠ

30. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Poslední den před pololetkami se do nové knihovny přišli postupně podívat i...

Odešla knihovnická osobnost

17. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Vážení přátelé, dnes jsme se rozloučili s paní Jaroslavou Biolkovou,, ...

Natáčení ČT v knihovně

13. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Pondělní dopoledne 13. ledna bylo plné očekávání. Měla přijet Česká televize...

Program Zákon vs.4.0

1. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Díky firmě "Počítačová škola Bárta, spol. s r.o." je v naší knihovně...Druhá večeře kostomlatských skřítků
Druhá večeře kostomlatských skřítků
Vrcholové družstvo z Jevíčka a okolí
Vrcholové družstvo z Jevíčka a okolí