Řekli o nás:
Markéta Zinnerová

"Milá paní Hanko, spolu s Petrou vám oběma přejeme skvělý rok 2003 a těšíme se na otvírání literárních studánek...Ze srdce zdraví Vaše M.Z. - prosinec 2002"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Poslední půjčovní den byl letos dosti náročný. Začal havárií knihovního systému Clavius a nutností psát výpůjčky ručně. Ale chmury rozptýlila návštěva prvňáčků kostomlatské školy. Prošli si celou výstavu betlémů v knihovně i klubovně, kde si vyzkoušeli i nové herní prvky. V knihovně se pak povídalo o adventu i nadcházejících vánočních svátcích. A protože jako každoročně knihovna přihlásila prvňáčky do celostátní akce Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka, tak si je knihovníci vyzkoušeli ze čtenářských dovedností. Uspěli a tak si mohli převzít nové čtenářské průkazy. Ještě si je knihovníci několikrát poslechnou, aby mohli knížku v závěru školního roku malým čtenářům předat. Tak ještě pár koleček do vánočního řetězu, trochu vánočních dobrot a na shledanou v příštím roce!
     Na svoji poslední letošní návštěvu přišly děti ze školní družiny. Po skončení her v klubovně si donesly vypůjčené knihy a do nového roku si vypůjčily další.
     I při komplikovaném půjčování si knihovníci našli čas na posezení se čtenáři při punči nebo čaji a dobrotách od paní knihovnice. Vzpomínalo se na uplynulá léta v původních knihovnách a konstatovalo se, že pohodovou atmosféru se podařilo přenést i do nové knihovny. Tak se těšíme v novém roce a zůstaňte knihovně věrní...

S prvňáčky u vystavených betlémů


To je pohoda, co?


Poznali jste kostomlatský hrad?


Kdo znáte nějaký vánoční zvyk?


Každý si musel svoji průkazku najít sám


Seznamujeme se s průkazkou


Fakt, my už jsme opravdoví čtenáři


Máte to dobré, paní knihovnice


Družinka se začetla


Spokojené čtenářky


Další besednice


Na poslední půjčování přišla i děvčata ze zámku
Vzpomínka na paní knihovnici

1. srpna 2022
Píše Bláha Miroslav | Prvního srpna uplyne 100 let od narození paní Jarmily Mengrové - knihovnice a také...

Odešla PhDr. Libuše Hourová

18. června 2022
Píše Bláha Miroslav | S lítostí oznamujeme, že zemřela paní PhDr. Libuše Hourová, která učila na...

Rozloučení s mateřinkou

16. června 2022
Píše Bláha Miroslav | Rozloučení s mateřskou školou si kostomlatsští předškoláci užili 16. června...

Knížka pro prvňáčka 2022

14. června 2022
Píše Bláha Miroslav | První stupeň kostomlatské školy uspořádal 14. 6. 2022 akademii, při které byly...Tak jaké dojmy si odvážíte na Slovensko?
Tak jaké dojmy si odvážíte na Slovensko?
Atmosféra let třicátých
Atmosféra let třicátých