Řekli o nás:
Markéta Zinnerová

"Milí Bláhovi, vždycky se při vzpomínce na setkání usmívám. Bylo nám u Vás a s dětmi krásně. Co Vám s Petrou přejeme, vlastně za nás říká kočka Linda - Ze srdce zdraví M.Z. - PF 2002"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Poslední půjčovní den byl letos dosti náročný. Začal havárií knihovního systému Clavius a nutností psát výpůjčky ručně. Ale chmury rozptýlila návštěva prvňáčků kostomlatské školy. Prošli si celou výstavu betlémů v knihovně i klubovně, kde si vyzkoušeli i nové herní prvky. V knihovně se pak povídalo o adventu i nadcházejících vánočních svátcích. A protože jako každoročně knihovna přihlásila prvňáčky do celostátní akce Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka, tak si je knihovníci vyzkoušeli ze čtenářských dovedností. Uspěli a tak si mohli převzít nové čtenářské průkazy. Ještě si je knihovníci několikrát poslechnou, aby mohli knížku v závěru školního roku malým čtenářům předat. Tak ještě pár koleček do vánočního řetězu, trochu vánočních dobrot a na shledanou v příštím roce!
     Na svoji poslední letošní návštěvu přišly děti ze školní družiny. Po skončení her v klubovně si donesly vypůjčené knihy a do nového roku si vypůjčily další.
     I při komplikovaném půjčování si knihovníci našli čas na posezení se čtenáři při punči nebo čaji a dobrotách od paní knihovnice. Vzpomínalo se na uplynulá léta v původních knihovnách a konstatovalo se, že pohodovou atmosféru se podařilo přenést i do nové knihovny. Tak se těšíme v novém roce a zůstaňte knihovně věrní...

S prvňáčky u vystavených betlémů


To je pohoda, co?


Poznali jste kostomlatský hrad?


Kdo znáte nějaký vánoční zvyk?


Každý si musel svoji průkazku najít sám


Seznamujeme se s průkazkou


Fakt, my už jsme opravdoví čtenáři


Máte to dobré, paní knihovnice


Družinka se začetla


Spokojené čtenářky


Další besednice


Na poslední půjčování přišla i děvčata ze zámku
Návštěva komise ceny KR 2020

25. srpna 2020
Píše Bláha Miroslav | Kostomlatská knihovna byla nominována do hodnocení celostátního kola státní ceny...

Knihovník ÚK - komise

11. srpna 2020
Píše Bláha Miroslav | Od roku 2014 pořádá Ústecký kraj soutěž o titul knihovník Ústeckého kraje....

Narozeniny nejstarší čtenářky

9. srpna 2020
Píše Bláha Miroslav | Významné životní jubileum oslavila věrná čtenářka naší knihovny. Knihovně...

Setkání knihovníků na Moldavě

27. června 2020
Píše Bláha Miroslav | Od roku 2005 se scházejí knihovníci teplického regionu v některé z knihoven. Letos...Pozvánka do vánočního Seiffenu
Pozvánka do vánočního Seiffenu
Motýlí tanec v orientálním rytmu
Motýlí tanec v orientálním rytmu