Řekli o nás:
Daniela Řeřichová

"...Knihovna patří do společenství zámku, který již 115 let učí životu dívky, jejichž rodiče svou úlohu nezvládli. Kostel v sousedství nestavěli předkové jako památku, nýbrž jako prostor pro ztišený dialog. Tím může být i kniha - Veřejná správa č.1-2/2004"
|
Píše Bláha Miroslav |

     Poslední půjčovní den byl letos dosti náročný. Začal havárií knihovního systému Clavius a nutností psát výpůjčky ručně. Ale chmury rozptýlila návštěva prvňáčků kostomlatské školy. Prošli si celou výstavu betlémů v knihovně i klubovně, kde si vyzkoušeli i nové herní prvky. V knihovně se pak povídalo o adventu i nadcházejících vánočních svátcích. A protože jako každoročně knihovna přihlásila prvňáčky do celostátní akce Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka, tak si je knihovníci vyzkoušeli ze čtenářských dovedností. Uspěli a tak si mohli převzít nové čtenářské průkazy. Ještě si je knihovníci několikrát poslechnou, aby mohli knížku v závěru školního roku malým čtenářům předat. Tak ještě pár koleček do vánočního řetězu, trochu vánočních dobrot a na shledanou v příštím roce!
     Na svoji poslední letošní návštěvu přišly děti ze školní družiny. Po skončení her v klubovně si donesly vypůjčené knihy a do nového roku si vypůjčily další.
     I při komplikovaném půjčování si knihovníci našli čas na posezení se čtenáři při punči nebo čaji a dobrotách od paní knihovnice. Vzpomínalo se na uplynulá léta v původních knihovnách a konstatovalo se, že pohodovou atmosféru se podařilo přenést i do nové knihovny. Tak se těšíme v novém roce a zůstaňte knihovně věrní...

S prvňáčky u vystavených betlémů


To je pohoda, co?


Poznali jste kostomlatský hrad?


Kdo znáte nějaký vánoční zvyk?


Každý si musel svoji průkazku najít sám


Seznamujeme se s průkazkou


Fakt, my už jsme opravdoví čtenáři


Máte to dobré, paní knihovnice


Družinka se začetla


Spokojené čtenářky


Další besednice


Na poslední půjčování přišla i děvčata ze zámku
Den darování knih 2020

14. února 2020
Píše Bláha Miroslav | Čtrnáctý únor je stále vnímán jako svátek sv. Valentina - svátek zamilovaných....

Besedy pro 2.stupeň ZŠ

30. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Poslední den před pololetkami se do nové knihovny přišli postupně podívat i...

Odešla knihovnická osobnost

17. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Vážení přátelé, dnes jsme se rozloučili s paní Jaroslavou Biolkovou,, ...

Natáčení ČT v knihovně

13. ledna 2020
Píše Bláha Miroslav | Pondělní dopoledne 13. ledna bylo plné očekávání. Měla přijet Česká televize......tam, tam v tom okénku!
...tam, tam v tom okénku!
Procházíme Veselicí do knihovny
Procházíme Veselicí do knihovny